Wat een lef!
De groene strijders
In warenhuis Bollema gebeuren rare dingen: activisten zetten de boel op stelten, de lift slaat op hol en machines spuiten chocolademelk. Lexus bedenkt een plan om alles weer op orde te brengen. Met kleurenillustraties. Samenleesboek. Makkelijk te lezen. Vanaf ca. 10 jaar.
Details
Onderwerp
Warenhuizen,
Natuurbescherming
Leesniveau
AVI E6,
AVI M7,
AVI 9
Titel
De groene strijders
Auteur
Monique van der Zanden
Illustrator
Heleen Brulot
Taal
Nederlands
Uitgever
Tilburg: Zwijsen, 2025
106 p. : ill.
106 p. : ill.
ISBN
9789048754724
Besprekingen
NBD Biblion
Bookarang (AI samenvatting)
Een vermakelijk jeugdboek uit de serie ‘Toneellezen’*over activisten die een warenhuis op stelten…
Een vermakelijk jeugdboek uit de serie ‘Toneellezen’*over activisten die een warenhuis op stelten zetten. Freek Bollema, directeur van Warenhuis Bollema, is woedend wanneer de Groene Strijders zijn warenhuis als doelwit kiezen voor hun acties. Terwijl Freek op zoek gaat naar de activisten, heeft zijn zoon Lexus te maken met vreemde gebeurtenissen in het warenhuis. De lift raakt op hol en de machines in het restaurant spuiten onverwacht chocolademelk. Te midden van de chaos bedenkt Lexus een plan om de situatie te herstellen. Lichtvoetig geschreven, met dialogen en lopende stukjes tekst die bedoeld zijn om hardop voor te lezen. Het boek bevat tevens een introductie waarin de verschillende personages beschreven worden, met aanwijzingen voor het (voor)lezen van de tekst. Met speelse, cartoonachtige kleurenillustraties. Makkelijk te lezen, met fragmenten op AVI-niveau E6, M7 en E7 (vermelding zonder Cito-logo). Samen lezen vanaf ca. 10 jaar.
Monique van der Zanden (1961) is een Nederlandse auteur. Ze schreef meerdere boeken in deze serie, waaronder 'De heks van de Toffeestraat’.